Instytucja: Parlament Europejski zaprasza absolwentów szkół wyższych do odbycia stażu

Staże im. Roberta Schumana dla absolwentów szkół wyższych - dla osób, które ukończyły studia na poziomie min. licencjatu Jeżeli jesteście zainteresowani bliższym poznaniem zasad funkcjonowania Parlamentu Europejskiego i chcecie zdobyć cenne doświadczenie zawodowe w wielokulturowym środowisku, to staż w PE jest właśnie dla Was!

• staż trwa 5 miesięcy, rozpoczyna się 1 marca lub 1 października i można go odbywać w Brukseli, Luksemburgu, Strasburgu lub w Biurach PE w 28 państwach członkowskich, a zatem także w Biurze Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu lub w Warszawie.

• musisz posiadać obywatelstwo jednego z państw członkowskich UE lub kraju kandydującego do przystąpienia do UE (wskazówka: 10% stażystów może pochodzić spoza państw członkowskich lub ubiegających się o członkostwo),
  • musisz mieć ukończony 18. rok życia w chwili rozpoczęcia stażu (nie ma górnej granicy wieku),
  • musisz wykazać biegłą znajomość jednego z języków urzędowych UE;
  • nie odbywałeś wcześniej płatnego stażu i nie pracowali dłużej niż dwa kolejne miesiące w instytucji lub organie UE (wskazówka: osoby, które brały udział w programie stażowym Erasmus+ mogą nadal aplikować o staż w PE, jeśli staż Erasmus+ nie odbywał się w jednej z instytucji UE i nie trwał dłużej niż cztery tygodnie);
  • w okresie sześciu miesięcy przed rozpoczęciem stażu nie uczestniczyleś w programie wizyt naukowych.

• staże im. Roberta Schumana dla absolwentów szkół wyższych – dla osób, które ukończyły studia na poziomie min. licencjatu;

Rejestracja - odwiedź główną stronę poświęconą stażom (https://ep-stages.gestmax.eu), wybierz ofertę, na którą chcesz aplikować, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny. Aplikowanie - wybierz stanowisko, które Cię interesuje, zaloguj się na wcześniej utworzone konto, prześlij swoje CV (tylko w formacie Europass) i list motywacyjny (maksymalnie jedna strona). Możesz ubiegać się tylko o 3 oferty stażowe w jednym okresie aplikacyjnym. Dokumenty, które należy przesłać po umieszczeniu na liście kandydatów, to: skan dowodu tożsamości, skan dyplomu uczelni wyższej, zaświadczenie o niekaralności (nie starszy niż 6 miesięcy) i zaświadczenie o miejscu zamieszkania.

adres e-mail: lukasz.kempara@ep.europa.eu
adres strony www: ep-stages.gestmax.eu