Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum przedłuża termin zawieszenia wszystkich zajęć dydaktycznych do 15 maja

Decyzją władz Uniwersytetu Jagiellońskiego do 15 maja 2020 roku wstrzymuje się na Uniwersytecie Jagiellońskim, łącznie z Collegium Medicum, wszystkie zajęcia dydaktyczne.

W związku z koniecznością przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 nadal obowiązuje całą społeczność akademicką Uniwersytetu Jagiellońskiego nadzwyczajny tryb pracy określony w wydanych dotychczas wewnętrznych aktach prawnych UJ. Przewidywany termin zakończenia nadzwyczajnego trybu pracy Uniwersytetu Jagiellońskiego to 15 maja 2020 roku.

O wprowadzeniu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a przez to zmniejszających ryzyko epidemii, poinformowało także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Działalność dydaktyczna, prowadzona przez uczelnie nadzorowane przez Ministerstwo Nauki Szkolnictwa Wyższego, została zawiesza na obszarze całego kraju. Dotyczy to kształcenia na studiach I stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich, doktoranckich, a także szkół doktorskich oraz zajęć na kursach i szkoleniach organizowanych w ramach uczelni, studiach podyplomowych lub w innych formach.

Aby ograniczyć skutki czasowego zawieszenia zajęć i opóźnień w realizacji programu, rozporządzenie pozwala zastąpić tradycyjne nauczanie zajęciami prowadzonymi zdalnie – nawet jeżeli ten sposób prowadzenia zajęć nie został przewidziany w programie danego kształcenia.