Informacje dla uczelni ze strony MNiSW odnośnie przydatnych metod kształcenia na odległość

Kształcenie na odległość

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego udziela wskazówek jak w pełni i konstruktywnie wykożystać dostępne platformy do kształcenia na odległość. Poniżej znajduje się również kilka przydatnych informacji odnośnie możliwości przeprowadzeniea egzaminów i obron prac dyplomowych na odległość.

Obrony prac dyplomowych i egzaminy będą się mogły odbyć online

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformował w mediach społecznościowych, że w przypadku przedłużenia okresu kwarantanny, egzaminy i obrony prac dyplomowych będą się odbywać online.

Takie rozwiązanie będę rekomendował rektorom. To bardzo ważne, abyście mogli zakończyć semestr i studia zgodnie z harmonogramem, i wszyscy musimy dołożyć starań, aby tak się stało – podkreślił minister.

Narzędzia do kształcenia na odległość

Prezentujemy wpływające do MNiSW propozycje wykorzystania dostępnych narzędzi do kształcenia na odległość.

WIKAMP PŁ – Platforma zdalnego nauczania
WEBINARIA PŁ – Platforma prowadzenia wykładów
Universality
Partnerstwo dla Uczelni – Asseco, OCHK, GOOGLE