Ogłoszenie wyników konkursu o stypendium ministra dla studentów

W roku akademickim 2021/2022 stypendium ministra za znaczące osiągnięcia otrzymało 51 studentów UJ w tym 26 studentów UJ CM. Stypendium wynosi 17 000 zł i jest wypłacane jednorazowo. Studenci, którzy otrzymali stypendium powinni złożyć stosowne oświadczenie.

Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało wyniki konkursu o przyznanie stypendium ministra na rok akademicki 2021/2022. Stypendium przyznawane jest za znaczące osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz wyniki sportowe. Nagrodzono ogółem 432 studentów. Lista laureatów została zamieszczona na stronie Ministerstwa. Znajdują się tam również wytyczne, którymi kierował się zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie stypendium ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów, oceniając osiągnięcia metodą punktową. Informacje na temat wyników konkursu o przyznanie stypendium ministra – strona MEiN

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Przed wypłatą stypendium laureaci zobowiązani są złożyć oświadczenia potwierdzające spełnianie niezbędnych warunków w dacie podjęcia decyzji tj. 31 marca 2022 roku.

UWAGA !

Wydrukowane i podpisane oświadczenie wg właściwego wzoru prosimy dostarczyć w jak najkrótszym terminie (osobiście lub za pośrednictwem poczty):

· w przypadku studentów kierunku lekarskiego UJ CM – do Pana Bartłomieja Jałochy, ul. św. Anny 12, pok. 7a, 31-008 Kraków.

Wzór oświadczenia: