Rozpoczęcie naboru wniosków studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego do Programu p.n. „Medical School of Your Future” organizowanego przez Naukową Fundację Polpharmy

Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum  (UJ CM) ogłasza rozpoczęcie naboru wniosków studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego do Programu p.n. „Medical School of Your Future” organizowanego przez Naukową Fundację Polpharmy.
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 czerwca 2024 roku.

Organizatorem Programu jest Naukowa Fundacja Polpharmy.

Program ma na celu poszerzanie kompetencji uczestników poprzez stworzenie platformy wymiany informacji o tym, jak przemysł farmaceutyczny może wspierać naukę i rozwój kariery naukowej studentów kierunków medycznych. W ramach wykładów i warsztatów prowadzonych przez ekspertów uczestnicy Programu mają możliwość zapoznania się z tematami dotyczącymi m.in. aplikowania o granty naukowe, pisania publikacji naukowych, wykorzystania w medycynie nowoczesnych technologii, a także nabycia umiejętności miękkich przydatnych przyszłym lekarzom i naukowcom.

WAŻNE! II edycja Programu, odbywająca się w roku akademickim 2023/2024, skierowana jest wyłącznie do studentów Wydziału Lekarskiego, wskazanych poniżej kierunków studiów:

• kierunku lekarskiego,
  • kierunku lekarsko-dentystycznego.

Student chcący wziąć udział w Programie (zwany dalej “Kandydatem”) na dzień składania wniosku powinien być wpisany na listę studentów UJ CM i posiadać status studenta UJ CM, z wyjątkiem studentów ostatniego roku, którzy w roku akademickim 2023/2024 zdali już egzaminy końcowe.

Termin składania (przesyłania) wniosków mija 30 czerwca 2024 roku!

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK

Uzupełniony i podpisany wniosek (według podanego wzoru – patrz DOKUMENTY) wraz z poniżej wskazanymi załącznikami należy przesłać w formie elektronicznej na adres poczty e-mail: dydaktyka.kariery@cm-uj.krakow.pl, w nieprzekraczalnym terminie do 30 czerwca 2024 roku.

W tytule wiadomości należy podać: Program Naukowy Fundacja Polpharmy – Zgłoszenie studenta (kierunku lekarskiego/kierunku lekarsko-dentystycznego) – IMIĘ i NAZWISKO.

Lista obowiązkowych załączników do wniosku:

1. Curriculum Vitae (CV), ze szczególnym uwzględnieniem następujących informacji:
    – doświadczenie badawcze,
    – udział w życiu naukowym Uczelni,
    – lista publikacji Kandydata.
  2. List motywacyjny Kandydata.
  3. List od opiekuna naukowego zawierający następujące informacje:
    – opinię o Kandydacie,
    – krótki opis dotychczas przeprowadzonych przez Kandydata badań.
  4. Opis planu badawczo-szkoleniowego przygotowany przez Kandydata zawierający następujące informacje:
    – cel merytoryczny prowadzenia badania,
    – metodologię badawczą,
    – praktyczne znaczenie wyników badań.
  5. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (wzór – patrz DOKUMENTY załącznik nr 2 do Regulaminu).
  6. Zgoda na wykorzystanie wizerunku (wzór – patrz DOKUEMNTY załącznik nr 3 do Regulaminu).

ROZSTRZYGNIĘCIE

Do rozstrzygnięcia przez Komisję będą brane pod uwagę wyłącznie kompletne wnioski!

Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane przez Komisję.

Komisja powołana Decyzją nr 22 Prorektora ds. Collegium Medicum z 6 czerwca 2024 roku w sprawie: powołania Komisji kwalifikującej kandydatów do udziału w Programie organizowanym przez Naukową Fundację Polpharmy “Medical School of Your Future” wyłania maksymalnie dwie osoby spośród zgłoszeń w II edycji Programu, a ich kandydatury przekazane zostaną do organizatora Programu.

ZASADY PROGRAMU

Zasady udziału w Programie określa Regulamin Programu „Medical School of Your Future” organizowanego przez Naukową Fundację Polpharmy (patrz – DOKUMENTY).

UWAGA! Zgodnie z wytycznymi organizatora Programu terminy oraz informacje dotyczące Wydziałów objętych Programem podane w załączonym Regulaminie nie obowiązują w II edycji tj. w roku akademickim 2023/2024.

Studenci kierunków Wydziału Lekarskiego chcący zgłosić swoją kandydaturę do II edycji Programu w roku akademickim 2023/2024 winni postępować zgodnie w wytycznymi określonymi w niniejszym ogłoszeniu!