Ważny komunikatem Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa (KRSWK) odnośnie działań mających na celu zapobieganie oraz przeciwdziałanie zakażeniom koronawirusem SARS-Co V-2.

Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa (KRSWK), któremu przewodniczy rektor UJ prof. Wojciech Nowak, wydało stanowisko w sprawie działań mających na celu zapobieganie oraz przeciwdziałanie zakażeniom koronawirusem SARS-Co V-2.

„W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-Co V-2 wszelkie wyjazdy i przyjazdy studentów, doktorantów i pracowników do/z krajów wymienionych w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego zostają wtrzymane do odwołania ze skutkiem natychmiastowym” – czytamy w odezwie KRSWK.

Krakowscy rektorzy zalecają, by „wszelkie uroczystości o charakterze ogólnouczelnianym, wydziałowym, sportowym oraz konferencje naukowe zostały – w miarę możliwości – odwołane lub przeniesione na inny termin”. Autorzy stanowiska apelują też m.in., by na bieżąco śledzić komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego i stosować się do zawartych w nich zaleceń.

Z pełną treścią dokumentu można zapoznać się TUTAJ.

UWAGA W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM !

w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-CoV-2,  mając na celu zapobieganie oraz przeciwdziałanie zakażeniom chorobą COVID-19, decyzją władz UJ CM wszelkie wydarzenia o charakterze ogólnouczelnianym, wydziałowym, sportowym oraz konferencje naukowe zaplanowane w marcu zostają przeniesione na inny termin.