Na poniższej stronie znajdują się wyłącznie przepisy prawne oraz procedury związane z „prowadzeniem” studiów podyplomowych.
Szczegółowe informację dotyczące rekrutacji i programu studiów podyplomowych prowadzonych przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum można znaleźć pod linkiem: https://www.mckp.uj.edu.pl/
W tym przypadku Dyrektor Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego CM kieruje do Prorektora UJ ds. Collegium Medicum wniosek o utworzenie studiów podyplomowych, z zachowaniem następujących terminów:
Złożenie kompletnego wniosku o utworzenie studiów podyplomowych jest poprzedzone pracami nad planem i programem prowadzonymi w aplikacji Sylabus. W związku z powyższym konieczne jest wcześniejsze przesłanie na adres sylabus@cm-uj.krakow.pl dokumentów, o których mowa w punkcie 1 i 3 oraz pliku Excel Import kierunku podyplomowego z zachowaniem następujących terminów:
Po złożeniu wniosku w sprawie utworzenia studiów podyplomowych wraz z wymaganą dokumentacją następuje utworzenie studiów podyplomowych na mocy decyzji Prorektora UJ ds. Collegium Medicum i ustalenie programu studiów podyplomowych przez Senat UJ (wniosek, przed przesłaniem na Senat, zostaje poddany opinii Zespołu ds. analizy programów studiów i jakości kształcenia w Uniwersytecie Jagiellońskim – Collegium Medicum).
W tym przypadku Dyrektor Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego CM kieruje do Prorektora UJ ds. Collegium Medicum wniosek o uruchomienie studiów podyplomowych, z zachowaniem terminów odnoszących się do utworzenia studiów podyplomowych (również tych odnoszących się do prac w aplikacji Sylabus).
Właściwa ścieżka składania ww. dokumentów jest tożsama, jak w przypadku tworzenia studiów podyplomowych. Należy pamiętać, że warunkiem uruchomienia studiów podyplomowych jest wypełnienie zakładanego minimalnego limitu przyjętych i wpisanych do systemu USOS uczestników.
Uruchomienie edycji utworzonych uprzednio studiów podyplomowych każdorazowo wymaga wydania decyzji Prorektora UJ ds. Collegium Medicum, a w przypadku zmiany programu również uchwały Senatu UJ.
Procedura zwiększenia górnego limitu przyjęć na studia podyplomowe jest konsekwencją dużego zainteresowania tematyką danych studiów. W tym przypadku nie ma konieczności dołączenia zaktualizowanego budżetu studiów podyplomowych. Ewentualna zgoda na zwiększenie górnego limitu przyjęć dotyczy edycji studiów podyplomowych, na które prowadzona jest rekrutacja.
W tym przypadku Dyrektor Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego CM kieruje do Pełnomocnika Prorektora CM ds. dydaktyki pismo z prośbą o zgodę na zwiększenie górnego limitu przyjęć na daną edycję studiów podyplomowych.
Procedura zmniejszenia dolnego limitu przyjęć na studia podyplomowe jest konsekwencją niewypełnienia zakładanego minimalnego limitu uczestników, co podlega weryfikacji w ostatnim dniu rekrutacji prowadzonej zgodnie z harmonogramem wskazanym we wniosku o utworzenie lub uruchomienie studiów podyplomowych. Niezłożenie wniosku o wyrażenie zgody na uruchomienie studiów podyplomowych pomimo niewypełnienia dolnego limitu przyjęć nie później niż w terminie 7 dni od dnia zakończenia rekrutacji zgodnie z harmonogramem skutkuje nieuruchomieniem studiów podyplomowych.
W tym przypadku Dyrektor Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego CM kieruje do Pełnomocnika Prorektora CM ds. dydaktyki pismo z prośbą o zgodę na uruchomienie studiów podyplomowych pomimo niewypełnienia dolnego limitu przyjęć. Do wniosku dołącza się zaktualizowany budżet studiów podyplomowych zaakceptowany przez Dyrektora Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego CM oraz Zastępcę Kwestora UJ ds. Collegium Medicum.
Gdy w ostatnim dniu rekrutacji prowadzonej zgodnie z harmonogramem wskazanym we wniosku o utworzenie lub uruchomienie studiów nie zostanie wypełniony zakładany minimalny limit uczestników, a wniosek o uruchomienie studiów podyplomowych pomimo niewypełnienia dolnego limitu przyjęć nie zostanie złożony, skutkuje to nieuruchomieniem studiów podyplomowych.
W tym przypadku Dyrektor Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego CM kieruje do Pełnomocnika Prorektora CM ds. dydaktyki pismo z informacją o nieuruchomieniu studiów podyplomowych w danej edycji.
W sytuacji niezłożenia wniosku o uruchomienie edycji studiów podyplomowych lub nieuruchomienia edycji przez trzy następujące po sobie lata akademickie studia podyplomowe zostają zniesione.
W tym przypadku Dyrektor Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego CM niezwłocznie kieruje do Prorektora UJ ds. Collegium Medicum pismo z informacją o konieczności zniesienia studiów podyplomowych wraz z formularzem zniesienia studiów podyplomowych.
Zniesienie studiów podyplomowych wymaga wydania decyzji Prorektora UJ ds. Collegium Medicum.